Kontaktirajte nas na:

Sport

NAJBOLJI: Lionel Messi dobitnik Zlatne kopačke

Lionel Messi dobitnik je Zlatne kopačke, nagrade koja se dodjeljuje vodećem strijelcu u europskim prvoligaškim nogometnim natjecanjima.

Herceg-Bosna

Online:

/ Datum objave:

Od svog osnutka 1968. godine do 1997. godine nagradu je dodjeljivao L’Equipeu, no od 1997. “Zlatnu kopačku” dijeli European Sports Media, udruženje europskih nogometnih magazina. Messi je “Zlatnu kopačku” zaslužio postigavši prošle sezone 36 golova u 34 ligaška nastupa, a nagradu su mu na svečanosti u Barceloni predali njegovi sinovi Thiago i Mateo.

“Nacionalna prvenstva su najvažnija natjecanja, bez njih nema niti Lige prvaka,” kazao je Messi dodavši: “Hvala svima. Mojoj obitelji, kolegama, trenerima, svima koji su mi pomogli da danas budem ovdje.”

Messi je rekorder sa šest “Zlatnih kopački”, Portugalac Cristiano Ronaldo je osvojio četiri, a po dvije imaju Portugalac Eusebio, Nijemac Gerd Muller, Urugvajci Diego Forlan i Luis Suarez, Francuz Thierry Henry, Brazilac Mario Jardel.

Izvor: dnevno.hr

Nastavi čitati
Postavite ovdje svoj banner
Postavite komentar

Sport

Hrvatska nije mogla više od srebra, Španjolci su novi stari prvaci Europe

Rukometna reprezentacija Španije je odbranila titulu prvaka Evrope nakon što je u finalu pobijedila Hrvatsku 22:20.

Online:

Utakmica pred oko 20.000 gledatelja u Stokholmu nije bila spektakularna prvenstveno zbog velikog broja tehničkih grešaka, ali drama nije izostala.

Finale je počelo sa dva uvodna gola Hrvatske, nakon čega je uslijedio period igre gol za gol. Golom Mamića u 19. minuti Kauboji su otišli na +3 (7:10), poslije čega je Ribera tražio time-out te se utakmica okrenula.

Hrvatska je nakon toga 11 minuta bila bez gola, dok su Španjolci zabijali te su stigli do preokreta za rezultat 12:11 poslije prvog poluvremena. Jedan od ključnih poteza u prvom dijelu bio je Vargasov povratak na gol Španjolske koji je za 12 minuta upisao šest odbrana.

Prvi gol u nastavku postigla je Stepančić nakon čega je uslijedila serija Španjolske od 4:0. U 36. minuti Canellas je zabio za 16:12. Tada je Hrvatska zaigrali bolje u odbrani, uspjeli su se vratiti pa se u posljednjih 15 minuta ušlo pri rezultatu 17:15 za Španjolce.

Golovima Horvata i Marića Hrvatska stiže do izjednačenja. Nakon toga po nekoliko grešaka na obje strane, da bi se nakon toga u 54. minuti digao Stepančić i sjajno pogodio za vodstvo Kauboja 19:18.

Gomez Abello je u 59. minuti realizirao sedmerac i vratio vodstvo Španjolskoj 21:20, da bi Dujshebaev poslije greške Karačića zabio za 22:20.

Španjolcima je ovo druga titula prvaka Europe u povijesti.

Sport

HRVATSKA U FINALU: Kauboji slavili u jednoj od najluđih utakmica u povijesti!

Hrvatska je u polufinalu Eura pobijedila Norvešku s 29:28 nakon dva produžetka. Norvežani će dugo pamtiti hrvatskog heroja: U savršenom trenutku zabio tek treći gol na prvenstvu. Hrvatska je dobila heroja, a Norveška neočekivanog krvnika, svojevrsnog rukometnog Liliana Thurama.

Online:

Hrvatska rukometna reprezentacija po treći put u svojoj bogatoj povijesti borit će se za naslov europskog prvaka, nakon što je u šokantnom polufinalu u Stockholmu, odlučenom tek u drugom produžetku, svladala Norvešku sa 29-28 (26-26, 23-23, 12-10) te će se u nedjelju (16.30 sati) za jedino zlato koje joj nedostaje boriti protiv pobjednika dvoboja Španjolske i Slovenije.

Pogodak vrijedan finala četiri sekunde prije isteka drugog produžetka postigao je Željko Musa, kojemu je to bio jedini pogodak na utakmici.

Hrvatsku je do pobjede predvodio kapetan Domagoj Duvnjak sa osam pogodaka i realiziranim kaznenim udarcem za izjednačenje na kraju prvog produžetka. Šest golova postigao je Marino Marić, koji je izborio spomenuti sedmerac. Marin Šego je sakupio 11 obrana, u zadnjih pet minuta drugog produžetka obranio sve pokušaje Norvežana, a njegov kolega Matej Ašanin je u završnici osnovnog dijela utakmice obranio dva sedmerca.

Norvežanima ni 10 pogodaka Sandera Sagosena, ni 14 obrana Torbjoerna Bergeruda nije bilo dovoljno za pobjedu pa će dvostruki svjetski doprvaci već u subotu (18.30 sati) igrati utakmicu za broncu na Europskom prvenstvu kojem su bili sudomaćini s Austrijom i Švedskom.

To je prvo finale naših rukometaša na velikom natjecanju u deset godina. Posljednji put tamo smo bili u Austriji 2010. godine.

Činilo se da će utakmica Hrvatske i Norveške u polufinalu rukometnog Eura trajati vječno. Bližio se istek vremena, a još se čekao prvi gol u četvrtom petominutnom produžetku; klecale su ruke i noge igrača obaju momčadi, ali tada se ukazao neočekivani heroj i okončao dramu nad dramama.

Hrvatska je imala 15-ak sekundi za pobjednički gol; Igor Karačić izvukao je maestralnu asistenciju iz svog šešira punog trikova i na crti uposlio Željka Musu, koji je sigurno pogodio za pobjedu.

Bio je to prvi Musin gol na utakmici i tek treći na cijelom prvenstvu! Bolji trenutak teško je mogao izabrati…

Hrvatska je tako dobila heroja i gol koji ćemo dugo pamtiti, materijal za buduće kompilacije najvećih trenutaka hrvatskog rukometa. Norvežani su, s druge strane, dobili svog neočekivanog krvnika, svojevrsnog rukometnog Liliana Thurama.

“Nisam još ni svjestan što se dogodilo. Cijela ekipa je vjerovala da ćemo pobijediti. Znali smo da moramo, da su to naše minute, da ćemo pokazati karakter i momčadski duh. To nas je dovelo u finale. Najmanje je bitno tko je zabio pobjednički gol. Naš cilj još nije ispunjen, rekli smo da želimo pobijediti svaku sljedeću utakmicu”, rekao je Musa nakon utakmice za Novu TV.

“Željko je veliki pozitivac, dobri duh reprezentacije i onda mu se to ovako i vrati”, rekao je kapetan Domagoj Duvnjak o pobjedničkom golu.

Izvor: gol.hr

Sport

Mario Mandžukić u Dohi: Al-Duhail će postati njegov 8. klub u karijeri

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić nalazi se u Dohi, gdje će nastaviti karijeru u dresu Al-Duhaila, kluba za koji igra marokanski reprezentativac Medhi Benatia, njegov bivši suigrač iz Juventusa, naveli su brojni talijanski i hrvatski mediji, referirajući se na video snimke iz Katara.

Online:

Prema pisanju milanske Gazzette dello Sport, Mandžukić je otišao u Dohu na liječnički pregled i kako bi potpisao ugovor sa svojim novim poslodavcem do ljeta 2021. godine, do kad je imao i važeći ugovor s Juventusom, po kojem je, s uključenim bonusima, mogao zaraditi gotovo sedam milijuna eura po sezoni.

Gazzetta navodi da će Juventus na ime odštete za Mandžukića dobiti oko 5,5 milijuna eura, a koliko će u Kataru zarađivati 33-godišnji hrvatski napadač, nije otkriveno. Nakon Marsonije, Zagreba, Dinama, Wolfsburga, Bayerna, madridskog Atletica i Juventusa, Al-Duhail će postati osmi klub u karijeri Slavonca kojeg je Miroslav Blažević prozvao Đilkošem.

Iako se nadao da će dobiti priliku kod Maurizija Sarrija koji je u ljeto preuzeo Juventus, a pritom bio spominjan i u mogućim transferima u englesku Premier ligu, Mandžukić se na kraju zaputio u egzotičnu nogometnu destinaciju koja će biti domaćin Svjetskog prvenstva 2022., a u kojoj se velika nogometna imena uglavnom nađu kad odluče polako privoditi kraju svoju igračku karijeru.

Igrajući za hrvatsku reprezentaciju Mario Mandžukić je postigao 33 pogotka i drugi je strijelac Vatrenih svih vremena, iza Davora Šukera (45), a u dresu s kvadratićima ostvario je 89 nastupa. Posljednju reprezentativnu utakmicu odigrao je u finalu Svjetskog prvenstva 2018. protiv Francuske, kad se nesretno od njega lopta odbila za prvi pogodak Francuza, a bio je strijelac za konačnih 2:4, što mu je bio treći gol na SP-u u Rusiji, s tim da je sva tri postigao u nokaut fazi.

Igrajući za ponajbolje europske i hrvatske klubove osvojio je Ligu prvaka s Bayernom 2013. godine, dva naslova prvaka Njemačke, četiri u Italiji te tri u Hrvatskoj.

Izvor: dnevni-list.ba